Startup Occipital jest obecnie najbardziej znany z aplikacji Red Laser oraz 360 Panorama, jednak niedawno zebrał ponad milion dolarów na popularnym portalu Kickstarter na swój nowy projekt –czujnik 3D o nazwie Structure.
Wyjątkową cechą urządzenia jest jego wielkość, która pozwoliłaby, na przykład na montaż na tylnym panelu smartfonu czy tabletu. Mógłby z niego również czerpać zasilanie, wymagane do odtwarzania kształtu świata w cyfrowej formie. Tanie sensory 3D w połączeniu z technikami Rapid Prototyping zrewolucjonizowałyby sposób, w jaki funkcjonuje obecne społeczeństwo.
CEO, Jeff Powers powiedział, że firma posiada jeszcze pieniądze z dotacji na inne projekty, ale cieszy się, że na świecie jest takie zapotrzebowanie na gadżety przez nią opracowywane. Młodzi konstruktorzy otrzymali na rozwój Structure 10 razy więcej niż zakładali.
Docelowymi grupami społecznymi dla produktu są majsterkowicze i programiści. Według analizy rynku i w obliczu szybkiego uzyskania dofinansowania na Kickstarterze, inżynierowie Occipital nie muszą martwić się o popyt. Firma zapewnia również, że zoptymalizowali produkcję swojego nowego wynalazku, w taki sposób, by wszyscy, którzy im pomogli mogli zostać wynagrodzeni jak najszybciej.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- techcrunch
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poznaj cyfrowego bliźniaka i wypuść nowy produkt na rynek znacznie szybciej
Na wszystkich rynkach światowych i we wszystkich branżach produkty przechodzą proces od koncepcji do wprowadzenia na rynek w coraz krótszym czasie...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...