Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-02-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-02-29
Rewolucyjne czujniki elektroniczne SIC odporne na wysokie temperatury
Rewolucyjne czujniki elektroniczne SIC odporne na wysokie temperatury
Rewolucyjne czujniki elektroniczne SIC odporne na wysokie temperatury
INPROX Technology Corp. (ITC) poinformowało o nawiązaniu współpracy z centum badawczym NASA Glenn w ramach której wspólnie będą prowadzić badania zmierzające do opracowania zaawansowanego czujnika położenia zbudowanego na węgliku krzemu (SIC). Czujniki tego rodzaju mają być w przyszłości wykorzystywane podczas lotów kosmicznych, do sterowania turbinami oraz w silnikach samochodów.

Urządzenia elektroniczne zbudowane na węgliku krzemu są w stanie pracować w ekstremalnych temperaturach, nawet do 600 stopni Celsjusza. Jest to ogromny krok naprzód, gdyż dzisiejsza, elektronika konwencjonalna musi być dobrze chroniona przed niekorzystnym wpływem środowiska i wysokimi temperaturami poprzez specjalne systemy chłodzenia, całe systemy zarządzania termalnego oraz długie przewody łączące kluczowe czujniki.

„Możliwość zainstalowania elektroniki bez konieczności zapewnienia jej chłodzenia stanowi technologiczny krok naprzód w wielu aplikacjach z zakresu pomiaru i sterowania,” – powiedział Phil Neudeck, inżynier elektronik z INPROX.

Elektronika oparta na węgliku krzemu pozwala obniżyć koszty poprzez eliminacje drogich systemów chłodzenia, a także upraszcza i zwiększa niezawodność urządzeń. Eliminacja systemów zarządzania temperaturą oraz rozbudowanej sieci przewodów pozwala zmniejszyć wagę i obniżyć koszty urządzeń, zarówno tych w kosmosie, jak i tych związanych z tradycyjnymi rynkami lotniczymi.

W zastosowaniach motoryzacyjnych, zintegrowane czujniki SIC są przymierzane do pomiaru i sterowania procesem spalania, przez co mają one wpłynąć na obniżenie spalania i zmniejszenie emisji.

„Węglik krzemu (SIC) jest jednym z największych odkryć dzisiejszej elektroniki. Połączenie elektroniki SIC, która może pracować w wysokich temperaturach, z dużymi mocami i w środowiskach narażonych na promieniowanie, z naszą technologią czujników cyfrowych ma ogromne znaczenie nie tylko dla nas, ale i dla naszych klientów i całych społeczności: motoryzacyjnej i kosmicznej,” – powiedział Derek Weber, prezes INPROX Technology. „Jesteśmy bardzo z dumni, że współpracując z NASA, odgrywamy kluczowa rolę w opracowywaniu czujników SIC.”

INPROX Technology wydaje się dziś być kluczowym dostawca czujników SIC dla rynków: kosmicznego, motoryzacyjnego, energetycznego i przemysłowego w ogóle.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także